SON DAKİKA
Hava Durumu

Toprak Mahsulleri Ofisi Bucak’ta Hububat Alımlarına Başladı

Bucak’ta üreticiler arpa hasadına başlarken Bucak Ziraat Odası’nın girişimleri sonucunda Toprak Mahsulleri Ofisi bugün itibariyle üreticilerin getirdiği ürünlerin alımlarına başladı.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2024 16:34
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 16:34
Kaynak: Hatice Güner
Toprak Mahsulleri Ofisi Bucak’ta Hububat Alımlarına Başladı

Bucak Ziraat odası Başkanı Bilal Özel, konuyla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Özel,  “2024 hasat sezonunda Bucak ilçemizde Toprak Mahsulleri Ofisi alım noktasında 10 Haziran 2024 Pazartesi günü hizmete girdi. Öncesinde Toprak Mahsulleri Ofisi ilçemizde alım yapması noktasında Bucak Ziraat Odası Başkanlığı olarak girişimlerimiz olmuştu, bugün meyvelerini görmekteyiz. Toprak Mahsulleri Ofisine kara gün dostu diyoruz. Geçtiğimiz yıl 7 TL’den alınan arpa bugün 7 25 TL’den alınmakta. İlçemizde şu an sadece arpa hasadı başladı ilerleyen günlerde buğday hasadı da başlayacak ve Toprak Mahsulleri Ofisi ilçemizde hem arpa, hem buğday alımını yapacak. Fiyat artışı çok fazla değil, bu konuya daha sonra ayrıntılı bir şekilde gireceğiz. Tabii biz şunun önemine dikkat çekmek istiyoruz, Toprak Mahsulleri Ofisinin ilçe merkezinde alıma başladığı bugün itibariyle piyasadaki tüccarlarımız da Toprak Mahsulleri Ofisine ayak uydurmaya başladı. Yani TMO’nun altında bir bedelle ürün almak isteyen tüccar ve sanayici şu an Toprak Mahsulleri Ofisi fiyatını revize ettiler yukarı yönlü çıkardılar, bu durumdan mutluyuz ama fiyatlardan mutlu değiliz, artış çok fazla olmadı. İnşallah fiyatlar revize edilir diye umut ediyoruz." dedi. 

Başkan Özel; "Şimdiden 2024 hububat hasat dönemi üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun. Kazasız afetsiz bir sezon diliyoruz, bol bereketli kazançlar getirsin” dedi. Başkan Özel, “Çiftçilerimiz Toprak Mahsulleri Ofisine ürünlerini getirmeden önce TMO gov tr üzerinden randevularını oluşturacaklar. Bu randevuya bağlı olarak Bucak İlçe Merkezinde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisine getirecekler. Yer konusunda da Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizmetleri petrolün hemen yan tarafında ilçe merkezinde faaliyetlerini sürdürüyor Toprak Mahsulleri Ofisi Müdürlüğü. Tabii ki yerimiz yetersiz bunu biliyoruz ama depoların dolması durumunda TMO yetkililerince yaptığımız görüşmeler neticesinde ürünlerinin Burdur il merkezine çekileceğini söylediler. Üreticilerimiz mağdur olmayacak, ürünlerini teslim etmek isteyen üreticilerimiz randevu sistemi oluşturarak hangi gün hasat yapacaklarsa randevularına bağlı kalmak ürünlerini TMO’ya teslim edebilirler. Ürün bedellerini 45 gün sonra teslim alacaklar. Geçtiğimiz yıl 15 gündü bu yıl 45 güne çıktı. Gelirken kimlik fotokopilerini yanlarında getirmelerini istiyoruz” dedi.

Kaynak: Hatice Güner

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.