SON DAKİKA
Hava Durumu

Vali Öksüz, Zuhal-İrfan Bilgin Meta-Steam Atölyesi Açılışına Katıldı

Burdur Valisi Türker Öksüz, 'Zuhal-İrfan Bilgin Meta-STEAM Atölyesi'nin açılışını yaptı. Hayırseverlerin desteklediği atölyede öğrencilerin sergisi ve tarih müzesi gezildi.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2024 08:59
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2024 08:59
Kaynak: Haber Merkezi
ses15.com.tr
Vali Öksüz, Zuhal-İrfan Bilgin Meta-Steam Atölyesi Açılışına Katıldı

Burdur Valisi Türker Öksüz, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi öncülüğünde Hayırseverler Zuhal Bilgin ve İrfan Bilgin tarafından tefrişatı tamamlanan 'Zuhal-İrfan Bilgin Meta-STEAM Atölyesi'nin açılış törenine katıldı.

Bilgin ve Kayabaş Aileleri adına yaptırılan Atölyeyi mezun oldukları Sakarya İlkokuluna kazandıran hayırsever Zuhal - İrfan çiftine teşekkür eden Vali Öksüz, öncülük eden Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu ve yönetimine şükranlarını ifade etti.

Atölye açılış töreninde Vali Öksüz, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Başkanı Dilek Bayazıt, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu ve Hayırsever İrfan Bilgin tarafından konuşma yapıldı.

Açılış sonrası Meta-Steam Atölyesini gezen Vali Öksüz, atölyede bulunan öğrencilerle yaptıkları çalışma ve oynadıkları zeka oyunları ile ilgili sohbet etti. Öğrencilerin yıl boyunca hazırladıkları resim ve çeşitli çalışmalardan oluşan sergiyi gezen Vali Öksüz, daha sonra okulun tarihini barındıran müzeyi ziyaret etti.


Vali Öksüz açılış öncesi yaptığı konuşmada, “Bugün bizim için çok memnuniyet verici güzel bir etkinlik için güzel bir tören için hep birlikteyiz. Çünkü aslında hepimiz Türk Milli Eğitiminin eğitim hizmetlerinin en önünde ona hizmet verecek olan insanlarız. Çocuklarımızın gençlerimizin eğitim gördüğü bu eğitim yuvalarının daha kaliteli ve teknolojik açıdan daha ileri noktalara taşınması çok önemlidir. Geleceğimiz olan çocuklarımızın dünya ile rekabet edebilecek teknolojik gelişmelere açık, onları kullanabilen yorumlayabilen okuma alışkanlığı gelişmiş analiz yeteneği gelişmiş çocuklar olarak yetişmesini istiyoruz.  Aynı zamanda onların milli manevi değerlerimizi de özümsemiş, ülkesini seven, insanları seven, her şeyden daha önemlisi iyilik peşinde koşan iyiliğin peşinden her zaman koşmayı bilen insanlar olarak yetişmesini istiyoruz. Bu ülkemizin imkanları milli eğitimin imkanları eski ile kıyaslanmayacak derecede artmıştır. Okullarımızı inşa ediyoruz. Modern okullar yapıyor, onları donatıyoruz. Eskiyen okullarımızı daha sağlam hale getiriyoruz, güçlendiriyoruz. Derslik sayılarımızı her geçen gün arttırıyoruz. Ama Türk Milli Eğitimi ne hizmet ederken elbette devletimizin imkanları yanında hayırseverlerimizin katkılarını da bu anlamda değerli buluyorum. Çünkü onlar hakikaten bizim boş bıraktığımız tamamlamakta geciktiğimiz noktaları çok hızlı bir şekilde dolduruyorlar bizlere katkı sağlıyorlar. Bütün hayırseverlere eğitime katkıda bulunan okullarımıza katkıda bulunan hayırseverlerimize huzurlarınız da teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Türkiye Yardım Severler Derneğimiz İlimizde oldukça aktif ve çok önemli hizmetleri yerine getiriyor, okullarımıza çok önemli destekler veriyor. Sağ olsunlar İrfan ve Zuhal Bilgin hayırseverlerimize de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yardımseverler Derneği Başkanımıza, Şube Başkanımıza, Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Tabi hayırseverlerimize teşekkür ederken onlar bu okuldan mezun olmuş ve kendi okullarına gelip bu katkıları sağlamalarının da çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Onları yetiştiren öğretmenlere, anne babalara da bu yardımseverlik ruhunu iyilik ruhunu onlara aşıladıkları için onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Yapılan matematik, fen, teknoloji mühendislik alanlarının hem okulumuza hem İlimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah öğrencilerimiz en iyi şekilde istifade ederler” dedi.


Programa başta Vali Türker Öksüz olmak üzere Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Erarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Başkanı Dilek Bayazıt, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu, Dernek yönetimi, hayırseverler, okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.