SON DAKİKA
Hava Durumu

Vali Öksüz, Engelsiz İş Atölyesinin Açılışını Yaptı

Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Valiliği koordinesinde engelli vatandaşların istihdamına yönelik hayata geçirilen “Engelsiz İş Atölyesi’nin” açılış programına katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 30.04.2024 08:36
Haber Güncellenme Tarihi: 30.04.2024 08:36
Kaynak: Haber Merkezi
ses15.com.tr
Vali Öksüz, Engelsiz İş Atölyesinin Açılışını Yaptı

Engelli bireylerin ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulundurularak mesleki beceri ve hobi kurslarıyla desteklenip motivasyon sağlama, işgücü piyasasına geçişlerine destek olma amacıyla hazırlanan Engelsiz İş Atölyesi, paydaş kurumların desteğiyle hayata geçirildi.

Engelsiz İş Atölyesi açılış programında Vali Türker Öksüz, Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcısı Yasin Özcan ve Burdur Engellileri Koruma ve Yaşatma Derneği 2. Başkanı Asım Gümüş tarafından konuşma yapıldı. Açılış sonrası atölyeyi ziyaret eden Vali Öksüz’e yapılacak çalışmalarla ilgili usta öğreticiler tarafından uygulamalı bilgi verildi.

“Engel Yok İş Var!” sloganıyla hayata geçirilen “Engelsiz İş Atölyesi” Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Burdur Engellileri Koruma ve Yaşatma Derneği iş birliğinde yürütülecek.

Vali Öksüz yaptığı konuşmada, “Engelli kardeşlerimiz ve onların aileleriyle olmaktan çok mutlu olduğumu memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Biz engelli kardeşlerimizi elbette toplumumuzun bir parçası olarak görüyoruz. Onların sorunları ile ihtiyaçları ile ilgilenmek bizim en başta gelen görevlerimizden birisidir. Aslında devletlerin başarısı devletlerin gelişmişliği insana verdikleri değerle anlaşılmaktadır. Bu doğrultu da biz insanların doğuştan sahip oldukları her türlü haklarını kullanmaları onların hiçbir ayrım gözetmeksizin geleceğe güvenle bakmaları, toplumsal yaşama katılabilmeleri, tüm imkanlardan faydalanabilmeleri, hayatlarının kolaylaşması elbette çok önemlidir ve devletlerin bu konuda sorumluluk alması gerekmektedir. Biz de işte bu doğrultuda engelli vatandaşlarımızın eğitim ve istihdam imkanlarını kolaylaştırmak, onların tedavileri, rehabilitasyonları, barınmaları gibi çok medeni insani ihtiyaçlarının karşılanmasını Devletimizin en başta gelen görevi olarak görüyoruz ve bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Biz aslında gönüller arasında köprüler kurmayı gönül almayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı benimsemiş bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu anlamda milletimiz ile bir arada olma onların ihtiyaçlarını karşılama ve engelli vatandaşlarımızın topluma entegrasyonunu sağlama da bizim en başta gelen görevlerimizdendir. Engelli kardeşlerimizin sorunları için her türlü yasal düzenleme yapılmıştır. Bir çok imkandan bir çok düzenlemeden  onlar hem yasal, hem idari düzenlemelerden faydalanıyorlar. Ama biz bunları tabii ki yeterli görmüyoruz. Engellilerimiz ile aynı hayatı paylaşıyoruz aynı havayı soluyoruz. Onun için hayatı paylaştığımız engelli kardeşlerimizin toplumumuzla entegre olmaları hayatının kolaylaşması eğitimi ve nihayetinde bu engelsiz iş merkezleri ve atölyeleri gibi merkezlerde istihdam ortamına kavuşmaları bizler için çok önemlidir. İnşallah bu merkez onların hayata tutunmaları hayata entegre olmaları için önemli bir işi yerine getirecek. Ben bu merkezin bu konuma getirilmesinde, buradaki düzeninin kurulmasında emeği geçen Vali Yardımcımız başta olmak üzere İş-Kur Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Engelliler Derneğimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Biz engelli kardeşlerimizin de bundan sonra yanında olmaya devam edeceğiz. Onların her türlü sorununu kendi sorunumuz olarak bilip onlara yardım etmeye onların yanında olmaya devam edeceğimizi tekrar ifade etmek istiyorum. Herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Programa başta Vali Türker Öksüz olmak üzere Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, siyasi parti İl başkanları, kurum müdürleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.