SON DAKİKA
Hava Durumu

Rektör Dalgar, Üniversiteye Yeni Katılan Akademisyenlerle Bir Araya Geldi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, üniversitemize yeni atanan akademisyenlerle bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2024 09:06
Haber Güncellenme Tarihi: 07.06.2024 09:06
Kaynak: Haber Merkezi
ses15.com.tr
Rektör Dalgar,  Üniversiteye Yeni Katılan Akademisyenlerle Bir Araya Geldi

Rektörlük Senato Odasında gerçekleştirilen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Tekşen, Rektör Danışmanları Prof. Dr. İsmail Çelik ve Prof. Dr. Ali Murat Alparslan da katıldı. "MAKÜ gibi saygın bir üniversiteye hoş geldiniz" diyerek sözlerine başlayan Rektör Dalgar, üniversitenin, ismini aldığı Mehmet Akif Ersoy'un idealleri, değerleri, çalışkanlığı ve azminin rehber olması gerektiğini vurgulayarak yeni akademisyenlere yüksek sorumluluklar düştüğünü belirtti.

“Yenilikçi Eğitim Modellerinde Öncüyüz”

Prof. Dr. Dalgar, uzun süre aynı işte çalışmanın getirebileceği "algı körlüğü"ne dikkat çekerek, üniversitenin idealist ve yenilikçi kadrolarla çalışma arzusunu ifade etti. Üniversitenin gelişimi için sürekli ileriye dönük düşünmeleri gerektiğini söyleyen Dalgar, yeni akademisyenlerden MAKÜ'nün gelişimine katkı sağlamalarını beklediklerini belirtti.

“Farklılığın ve Daha İlerinin Peşindeyiz”

“Bizler sürekli yeni açılımların peşindeyiz. Farklılaşmanın ve daha ileriye nasıl gideriz bunun için kafa yoruyoruz. Diğer üniversitelerde olmayanların peşindeyiz.” vurgusunu yapan Rektör Dalgar, MAKÜ'nün "Evrensel Bilgiden Toplumsal Katkıya" mottosu ile hazırlanan politika belgesine değinerek üniversitenin bölgesel kalkınmada ihtisas üniversitesi olarak birinci sırada olduğunu vurguladı. Yenilikçi eğitim modelleri ile öncü olduklarını belirten Dalgar, 6+2 ve 7+1 uygulamalı eğitim modellerini ilk kez başlatan üniversitenin MAKÜ olduğunu söyledi.

Üniversitenin, Türkiye'deki 208 üniversite arasında tam akreditasyon alabilen 20 üniversiteden biri olduğunu hatırlatan Dalgar, MAKÜ'nün yenilikçi ve sürekli daha ileriye gitmeyi hedefleyen bir üniversite olduğunu belirtti. Tüm bölümlerde yapay zeka dersini zorunlu hale getirdiklerini ve akademik performans puanı verileceğini de sözlerine ekledi.

Rektör Dalgar, toplantının sonunda, kurumun saygınlığının herkesin saygınlığı anlamına geldiğini vurgulayarak, yeni akademisyenlerden üniversiteyi daha saygın bir konuma taşımak için destek beklediğini ifade etti. Toplantı, yeni akademisyenlerle yapılan fikir alışverişiyle sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.