SON DAKİKA
Hava Durumu

MAKÜ, Sektör Temsilcileri ile Öğrencilerini Buluşturmaya Devam Ediyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi organizasyonunda ve Mühendislik Mimarlık Fakültesi ev sahipliğinde Kariyer Söyleşisi etkinliği gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2024 08:46
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2024 08:46
Kaynak: Haber Merkezi
ses15.com.tr
MAKÜ, Sektör Temsilcileri ile Öğrencilerini Buluşturmaya Devam Ediyor

Kariyer söyleşisine arabam.com ve emlekjet firmalarının temsilcileri, MAKÜ’den farklı birimlerden akademisyenler ile öğrenciler katıldı. arabam.com firmasından Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Umut yenilmiş, Bilgi Teknolojileri Direktörü İbrahim Özgön, ARGE Yöneticisi Merve Şen, Veri Bilimi Uzmanları Tolga Kaplan, Berke Yağmur, Hakkı Besim Bardakçı ve Dilan Oragaz, emlakjet firmasından CTO Mehmet Ali Erdin, Yazılım Geliştirme Müdürü Yalçın Doksanbir, Analiz Test Takım Lideri Volkan Sel, kıdemli iş analisti Umut Alkan ve kıdemli yazılım uzmanı Tuğçe Avşar sektördeki tecrübelerini paylaştı.

Firmalarını ve kendilerini tanıtan sektör temsilcileri iş hayatında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar, yazılım ve bilişim alanında öğrencilerin sahip olması gereken özellikler hakkında bilgiler verdiler. Firma temsilcileri mezun olduktan sonra iş hayatında başarılı olmak için gerekenler, staj ve istihdam olanakları konularında önemli tavsiyelerde bulundular. Aktif olarak katılım sağlanan söyleşide öğrenciler firma temsilcilerine staj, eğitimleri devam ederken neler yapmaları gerektiği, mesleki bilgi ve becerileri ile ilgili sorular sordu. Söyleşi, öğrencilerinv ve akademisyenlerin sorduğu sorular ve sektör temsilcilerinin cevapları ile gerçekleştirildi. Oldukça verimli ve faydalı bir şekilde gerçekleştirilen programın sonunda söyleşiye katılan firma temsilcilerine plaket ve teşekkür belgeleri takdimi edildi.

Programın ardından öğrenciler ile sektör aktörlerinin daha yakından iletişim kurmalarını sağlamak, iş hayatı, istihdam olanakları, yazılım ve bilişim alanında öğrencilerin kendilerini nasıl geliştirecekleri ile ilgili bilgi alabilmeleri için kokteyl düzenlendi.

Sektör ve Üniversite Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Sektör Üniversite işbirliği kapsamında öğrencilerin daha yetkin, piyasanın ihtiyaçlarına yönelik daha hazır yetiştirilmesini sağlamak için MAKÜ ile arabam.com ve emlakjet firmaları arasında staj ve işletmede mesleki eğitim uygulamalarının birlikte yürütülmesine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı. Rektörlük makamında yapılan protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve arabam.com firma temsilci Umut Yenilmiş, emlakjet firma yetkilisi Mehmet Ali Erdin katıldı. MAKÜ ve firmalar arasında imzalanan protokoller ile öğrencilerin uygulamalı eğitim ile daha etkin, meslekleri ile iç içe yetişmeleri, yenilikçi çalışmalarda MAKÜ’nün bilgi birikiminden yararlanılarak yapılacak proje çalışmalarının ve işbirliklerinin arttırılması amaçlanmakta.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.