SON DAKİKA
Hava Durumu

Lise Öğrencileri MAKÜ’de Eğitim ve Kariyer Gelişimi Kampına Katıldı

Burdur Mehmet Akif Üniversitesi (MAKÜ) bünyesinde kurulan Turizm Tesisleri Koordinatörlüğü, Lavanta Tepesi Hotel’in ve diğer turizm yatırımlarının pazarlama faaliyetlerini güçlendirmek amacıyla 2024 yılının Ocak ayında çalışmalarına başlamıştı.

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2024 09:06
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2024 09:06
Kaynak: Haber Merkezi
ses15.com.tr
Lise Öğrencileri MAKÜ’de Eğitim ve Kariyer Gelişimi Kampına Katıldı

Lavanta Tepesi Hotel için yeni ürün geliştirme çalışmalarına odaklanan koordinatörlük bünyesinde lise öğrencilerine yönelik özel bir konaklama paketi geliştirildi. Piyasaya sunulan “Eğitim ve Kariyer Gelişimi Kampı”nın ilk misafirleri ise Isparta’dan lise öğrencileri oldu.

Spor turizmi, kongre, konferans ve özel gün organizasyonları gibi etkinliklere yönelik kaliteli hizmet anlayışıyla bölgede markalaşmış olan Lavanta Tepesi Hotel, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. 

Eğitim ve Kariyer Gelişimi Kampı

Isparta’dan lise öğrencilerinin katılımıyla ilk kez Lavanta Tepesi Hotel’de yürütülen Eğitim ve Kariyer Gelişimi Kampı, lise öğrencilerine yönelik özel bir programı kapsıyor. Kampa katılan öğrencilere öncelikle MAKÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından geliştirilmiş olan “Kariyer Planlama Testi” uygulanıyor. Öğrencilerin test sonuçları, üniversitenin uzman öğretim elemanları tarafından otelde birebir öğrencilerle değerlendiriyor. Böylece, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için “kişilik-meslek uyumu” ve “kariyer planlama üzerine bireysel rotalar oluşturulabiliyor. Üç gün ila bir hafta arasında değişen Eğitim ve Kariyer Gelişimi Kampı boyunca, üniversite sınavına hazırlanmakta olan öğrenciler için “kaygıyla başa çıkma stratejileri”, “zaman yönetimi” ve “üniversiteli olmak” gibi özel seminerler de veriliyor. Spor Bilimleri Fakültesinden uzmanların katılımıyla yürütülen “uygulamalı nefes egzersizleri eğitimi” ise öğrencilerin stres yönetimi ve sağlıklı yaşam becerilerini artırmalarına katkı sağlıyor.

Kamp programı süresince öğrencilere sunulan rekreatif etkinlikler Eğitim ve Kariyer Gelişimi Kampının keyifli bir ortamda yürütülmesine imkân tanıyor. Kamp boyunca çeşitli eğitimler alan ve deneme sınavı oturumlarına giren öğrenciler futbol, basketbol, masa tenisi, yüzme ve mini konser gibi etkinliklere arkadaşlarıyla birlikte katılarak stresten uzaklaşabiliyor.

Yenilikçi Eğitim Kampı Liseliler Tarafından Büyük Beğeni Topladı

Eğitim ve Kariyer Gelişimi Kampına yönelik talepten oldukça memnun olduklarını belirten MAKÜ Turizm Tesisleri Koordinatörü Doç. Dr. Serhat Adem Sop, “Özenle hazırladığımız programın ilkini Isparta’dan lise öğrencilerine başarıyla sunduk. Etkin bir pazarlama çalışmasıyla ve MAKÜ birimleri arasındaki güçlü koordinasyondan hareketle geliştirdiğimiz bu ürün aslında benzersiz bir nitelik taşıyor. Çünkü, misafir ettiğimiz öğrencilere dinlenme ve eğlence gibi her otelin sunabileceği deneyimlerden fazlasını yaşatıyoruz. Kamp süresince uzman akademisyenlerimiz tarafından yürütülen kariyer planlama testi uygulaması, nefes egzersizleri çalışması, kaygı yönetimi eğitimi ve üniversiteli olmak söyleşisi gibi etkinlikler ürünümüzün temelini oluşturuyor. Bunları spor faaliyetleri ve diğer rekreatif etkinliklerle zenginleştiriyoruz. Dolayısıyla, Eğitim ve Kariyer Gelişimi Kampımıza katılan öğrenciler kısa bir tatilden çok daha fazlasını deneyimlediler. Kamp sonrasında otelden memnun ayrıldıklarını görmek ve olumlu geribildirimler almak bizleri de mutlu etti. Bu motivasyon doğrultusunda, Eğitim ve Kariyer Gelişimi Kampı olarak adlandırdığımız yeni ürünümüzün tanıtım çalışmalarına hız verdik” dedi.

Kamp programı için sunulan eğitimler ve programın içeriği liselerin istek ve talepleri doğrultusunda çeşitlendirilebiliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.