SON DAKİKA
Hava Durumu

Hemşirelik Haftası'nda MAKÜ'den Anlamlı Etkinlikler

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, 12-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlediği Hemşirelik Haftası Etkinlikleri ile hemşirelik mesleğinin önemini bir kez daha vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 09:21
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 09:21
Kaynak: Haber Merkezi
ses15.com.tr
Hemşirelik Haftası'nda MAKÜ'den Anlamlı Etkinlikler

Veteriner Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Hemşirelik mesleğinin önemi ve değeri üzerine odaklanan program, Veteriner Fakültesi Konferans Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından MAKÜ Müzik Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bir müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Etkinlik, MAKÜ Müzik Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından sunulan müzik dinletisi ile devam etti. Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nevin Uslu, açılış konuşmasında hemşireliğin insani ve kutsal bir görev olduğunu belirterek, pandemi sürecinin hemşirelerin değerini daha da artırdığını vurguladı. Dr. Uslu, "Geleceğimiz hemşirelerimiz" vizyonuyla sürdürülebilir bir sağlık sistemi oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

Hemşirelik Haftası boyunca düzenlenecek olan konferans serilerinde MAKÜ'den Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Belli '2024 ICN Teması' üzerine, Akdeniz Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ayşegül İşler 'Hemşirelerde Sessiz İstifa ve Sağlık Ekonomisine Etkisi', Prof. Dr. Kadriye Buldukoğlu ise 'Hemşirelikte Bilim Sanat Yanlış İkilemi' konularında sunumlar yaptı. Öğrencilerin müzik dinletisi ve bilgi yarışmasıyla devam eden program hem eğitici hem de eğlenceli anlara sahne oldu.

Hemşirelik Haftası etkinlikleri boyunca MAKÜ'nün hemşirelik bölümü mezunlarından akademisyen ve klinik hemşireler deneyimlerini paylaşacaklar. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve Çocuk İzlem Merkezi de hemşirelikteki rol ve sorumluluklarına dair bilgilerin verileceği etkinliklerde Türk Hemşireler Derneği (THD) yöneticileri de bakım davranışlarını nasıl değiştirebileceğimiz ve karşılaşılan engeller üzerine sunumlarını paylaşacaklar. Ayrıca, etkinlik kapsamında THD Genel Sekreteri Merve Erdoğan Erdener, İzmir Şube Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ebru Melek Benligül ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hemşire Mücella Arı da sunumlarıyla katılım sağlayacaklar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.