SON DAKİKA
Hava Durumu

Gölhisar MYO’da 2024 Mezuniyet Sevinci 1100 Öğrenci Mezun Oldu

MAKÜ Gölhisar yerleşkesinde düzenlenen 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni'nde 1100 öğrenci mezun oldu.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 08:46
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 08:46
Kaynak: Haber Merkezi
ses15.com.tr
Gölhisar MYO’da 2024 Mezuniyet Sevinci 1100 Öğrenci Mezun Oldu

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Gölhisar Meslek Yüksekokulu ile Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ortaklaşa düzenlediği, 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, MAKÜ Gölhisar yerleşkesinde gerçekleştirildi. Gerçekleşen tören ile iki okuldan yaklaşık toplam 1100 öğrenci mezun oldu.

Törene; Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Gölhisar Sağlık Hizmetleri Müdürü Doç.Dr. Ahmet BİÇER, Gölhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör. Murat Ertilav, iki okulun akademik ve idari personelleri ile çok sayıda öğrenci velisi ve mezunlar katıldı.

Tören öncesinde Gölhisar Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Programı Seramik ve Mozaik Öğrenci Uygulamaları Mezuniyet Sergisi açılış kurdelesi Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş ve okul müdürleri tarafından kesildi. Sergiyi gezen Belediye Başkanımız, uygulamalar ile ilgili bölüm hocaları Öğr.Gör. Seyhan Akgül Özarslan, Öğr.Gör. Hatice Korkmaz ve öğrencilerden bilgiler aldı ve Gölhisar’ın tanıtımında bu eserlerin kullanılabilmesi için işbirliği ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. Ayrıca Seramik Sergisine oklundaki seramik çalışmaları ile katkı sağlayan Merkezi Ortaokulu Öğretmeni Oğuzhan Zülüflü ’ye teşekkür belgesi takdim edildi.

Sergi açılışı sonrasında Mezuniyet Törenine geçildi. Saygı duruşunun ardından başlayan törenin açılış konuşmaları, Gölhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör. Murat Ertilav ve Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Ahmet Biçer ve tarafından yapıldı.

Açılış konuşmasında Yüksekokul Müdürümüz Öğr.Gör. Murat Ertilav şöyle seslendi;  “Sevgili Mezunlarımız, Bugün, hayatınızın en önemli günlerinden biri! Yıllarca süren emeklerinizin, fedakârlıklarınızın karşılığı olan mezuniyet diplomasını alıyorsunuz. Hepinizi yürekten tebrik ediyoruz! Bugün, bilgi ve becerilerle donatılmış olarak mezun oluyorsunuz. Ancak unutmayın ki, asıl yolculuk şimdi başlıyor. Öğrenmeye devam edin, meraklı olun ve her zaman daha iyisi için çabalayın. Çünkü sizler, Mehmet Akif Ersoy’un tarif ettiği, geleceği şekillendirecek olan Asımın neslisiniz. Kıymetli Hocalarım ve Mesai Arkadaşlarım, Sizlerin emeği, fedakârlığı ve rehberliği olmasaydı, bugün burada bu başarıyı kutluyor olamazdık. Sizlere de teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca yüksekokullarımıza her zaman destek olan, bizleri kırmayan üniversitemiz yönetimine, sayın rektörümüze ve Gölhisar Belediyesine, başkanımıza da çok çok teşekkür ediyoruz. Tabiki bu mutlu günümüzde, dünya üzerinde devam eden acılara ve insanlık dramlarına da kayıtsız da kalamayız. Filistin, Gazze'de ve Doğu Türkistan Uygur’da yaşanan insanlık dramları hepimizi derinden yaralıyor. Oralardaki kardeşlerimize olan desteğimizi ve dualarımızı gönderiyoruz. İnsanlığın barış ve huzur içinde yaşaması en büyük temennimizdir. Bu bilinçle, siz değerli gençlerin de dünyada adaletin, barışın ve insan haklarının savunucuları olacağınıza yürekten inanıyoruz. Yolunuz açık olsun! Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum!”

Açılış konuşmalarının ardından Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim SERTBAŞ öğrencilere mezuniyet gününün anlam ve önemine yönelik konuşmalarını yaptı ve mezunları tebrik etti, yüksekokul müdürlerine güzel etkinlik ve davet için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, okul birincilerine ödül takdimi gerçekleşti. Gölhisar Meslek Yüksekokulu okul birincisi Mehmet Caniş ve Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birincisi Berkant Küçükkaramuklu’ya ödülünü Belediye Başkanımız İbrahim SERTBAŞ takdim etti. Ödüllerini alan birinciler konuşmalarını yaptıktan sonra mezuniyet yaş kütüklerine plakaları birlikte çaktılar. 

İki okulun bölümlerinde dereceye giren öğrencilerine bölüm hocaları tarafından belgelerinin verilmesinin ardından öğrenciler hep bir ağızdan, MAKÜ mezuniyet andını okudular ve Gölhisar Meslek Yüksekokulu ve Gölhisar Sağlık hizmetleri Meslek Yüksekokulundan mezun olan öğrenciler geriye doğru sayarak hep birlikte keplerini havaya attılar.

Keplerini havaya atan öğrenciler daha sonra Yüksek olumuz Ormancılık Programı öğrencimiz Yusuf Çağlayan tarafından verilen konserde mezuniyetlerini kutladılar. Programda öğrenciler ve öğretim elemanlarımızın katılımı ile yarışmalarda yapıldı. Mezuniyet Töreni Müzik Öğretmeni Mehmet Işıklar’ın DJ müzikleri ile son buldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.